+48 22 67 525 67
info @ spectro-lab.pl
Imię i Nazwisko Firma lub Instytucja i Dział Adres Kod pocztowy                      Miasto Telefon                                  Adres email

Pola oznaczone (* ) są obowiązkowe.

Opis Newsletter Wyślij wiadomość
Kontakt inną drogą
Po prostu zadzwoń do nas
+48 22 675 25 67
Wyślij fax:
+48 22 811 98 18
Napisz do nas:
info@spectro-lab.pl

Szczegóły

Spektrometr Thermo Scientific iCAPTM TQ ICP-MS przeznaczony jest do najbardziej zaawansowanych prac badawczych z zakresu analizy wielopierwiastkowej, gdzie niezbędne jest uzyskanie najlepszych granic wykrywalności i oznaczalności. Co ważne, osiągnięcie najwyższych parametrów analitycznych odbywa się przy zachowaniu wysokiej wydajności oraz przepustowości, wymaganych także do rutynowych badań. Wszystko to jest zrealizowane przy niespotykanej łatwości obsługi aparatu i wykonywania analiz, dzięki oprogramowaniu Qtegra™ Intelligent Scientific Data Solution™ (ISDS) znanego już z wcześniejszych spektrometrów z serii iCAPTM.

Ten innowacyjny spektrometr mas typu potrójnego kwadrupola jest idealnym rozwiązaniem dla analiz szerokiej gamy próbek naukowych jak i przemysłowych, w tym farmaceutycznych czy zakresu inżynierii materiałowej. Szczególną uwagę należy też zwrócić na badania substancji biologicznych, środowiskowych, geochemicznych, klinicznych oraz żywności.

Potrójny kwadrupol

Według nomenklatury IUPAC spektrometrem mas z potrójnym kwadrupolem jest aparat składający się z dwóch transmisyjnych, kwadropulowych spektrometrów mas z ustawionych jeden za drugim, rozdzielonych trzecim nieselekcjonującym kwadrupolem pełniącym rolę celi kolizyjnej. Zastosowanie potrójnego kwadrupola (TQ – Triple Quadrupole) rozszerza możliwości urządzeń jednokwadropulowych (SQ – Single Quadrupole), przez jeszcze skuteczniejszą eliminację zakłóceń nawet z bardzo złożonych matryc. Lepsza odporność na działanie i negatywny wpływ matrycy ma kluczowe znaczenie w laboratoriach kontraktowych, w których zakres analizowanych próbek jest nieograniczony ich składem. Najważniejszą cechą systemu kwadrupolowego jest jednak niezrównana jakość pomiarów analitycznych, czego dowodzą możliwe do uzyskania przykładowe limity detekcji:

  TQ mode
  Limity detekcji               
        32S (SO+)         
      < 200         
  Limity detekcji         31P (PO+)       < 50
  Limity detekcji          78Se       < 1

 

Do najważniejszych cech spektrometru iCAP TQ ICP-MS należą:

  • Get Ready - opcja strojenia systemu jednym kliknięciem, pełna automatyzacja optymalizacji ustawień.
  • Wymiana stożków w czasie zaledwie 60 sekund. Bez utraty próżni. Dostęp do stożków z poziomu uchylnych drzwiczek spektrometru.
  • Szybka, łatwa obsługa dzięki prostemu łączeniu elementów układu wprowadzania próbki.
  • Zwiększona tolerancja matrycy (dla złożonych próbek).
  • Możliwość wyboru opcji wkładek do stożków – dostosowanie interfejsu do wymagań analitycznych!
  • Opcja rozcieńczania argonem próbek o złożonym składzie matrycy (AGD-Argon Gas Dilution).
  • Niezawodna praca płomienia plazmy, nawet dla rozpuszczalników organicznych takich jak acetonitryl.
  • Zaawansowana kontrola dystrybucji ciepła dla długoterminowej stabilności mas.
  • Całkowicie bezobsługowa optyka jonowa z odchyleniem wiązki o 90°, zapewniająca wysoką transmisję jonów w całym zakresie mas.
  • Możliwość łączenia w celu prowadzenia analizy specjacyjnej za pomocą LC-ICP-MS, GC-ICP-MS, IC-ICP-MS, sterowanie urządzeniami peryferyjnymi bezpośrednio z poziomu oprogramowania spektrometru.


Pewność i łatwość użytkowania

Rozwiązania sprzętowe oraz oprogramowanie inspirowane są uwagami Użytkowników. W całej rodzinie urządzeń iCAP szczególny nacisk położono na pewność i łatwość obsługi. Tak, aby nie było konieczności powtórnych pomiarów, co jest niezbędne zwłaszcza w laboratoriach o wysokiej przepustowości.

Solidność


Najnowsze rozwiązania zastosowane w iCAP TQ ICP-MS gwarantują wydłużenie maksymalnego czasu ciągłej pracy i jednocześnie minimalizują czynności związane z codzienną konserwacją. Niezawodne działanie plazmy i wysoka tolerancja matrycy pozwalają przeprowadzać zautomatyzowane, nie wymagające nadzoru sekwencje analiz 24/7, gwarantując poprawność wyników.

Urządzenia peryferyjne i akcesoria


Szeroki wybór materiałów eksploatacyjnych i akcesoriów zwiększa wygodę i elastyczność pracy w technice ICP-MS. Urządzenie ma możliwość pracy z wieloma typami podajników próbek, systemami automatycznego rozcieńczania, ablacją laserową, chromatografią. Możliwe konfiguracje sprzętowe pozwalają jednocześnie na dużą elastyczność w zakresie analitycznym – od badań rutynowych po nieszablonowe prace badawcze.
Oprogramowanie
Oprogramowanie sterujące Thermo Scientific Qtegra (Intelligent Scientific Data Solution- ISDS) jest niespotykanie intuicyjne i łatwe w obsłudze. Jest dostępne w języku polskim. Jednocześnie nie ogranicza bardziej doświadczonych Użytkowników oferując elastyczność w najbardziej wymagających aplikacjach. Oprogramowanie steruje spektrometrem, kontroluje wszystkie elementy układu (ICP – MS), zawiera kreator metod, ułatwia tworzenie procedur dla nowych i nieznanych próbek.

Katalog

Informacje Nie


Spektrometr serii Qnova ICP-MS iCAP TQ z potrójnym kwadrupolem