+48 22 67 525 67
info @ spectro-lab.pl
Imię i Nazwisko Firma lub Instytucja i Dział Adres Kod pocztowy                      Miasto Telefon                                  Adres email

Pola oznaczone (* ) są obowiązkowe.

Opis Newsletter Wyślij wiadomość
Kontakt inną drogą
Po prostu zadzwoń do nas
+48 22 675 25 67
Wyślij fax:
+48 22 811 98 18
Napisz do nas:
info@spectro-lab.pl

Szczegóły

NEOS jest to urządzenie do ekstrakcji mikrofalowej bez użycia rozpuszczalników – SFME (Solvent Free Microwave Extraction). Umożliwia ono szybką ekstrakcję lotnych związków organicznych z praktycznie każdego materiału pochodzenie naturalnego (liście, kwiaty, nasiona, owoce, warzywa etc). Ogromną zaletą SFME, w porównaniu do klasycznej metody destylacji z parą wodną, jest krótki czas procesu, większa wydajność, łatwość użycia, redukcja energii i brak rozpuszczalnika. NEOS to kompletny system do ekstrakcji olejków eterycznych bez użycia rozpuszczalników organicznych.

NEOS Specyfikacja techniczna:

  • Czujnik IR do pełnej kontroli temperatury
  • Wbudowany sterownik z kolorowym ekranem dotykowym
  • Wyposażenie szklane: zbiornik na materiał, chłodnica zwrotna, odbieralnik
  • Wbudowana kamera HD do obserwacji i dokumentacji procesu
  • Wbudowane mieszadło magnetyczne


System NEOS oprócz wspomnianej SFME można wykorzystać do ekstrakcji typu Soxhleta z wykorzystaniem grzania mikrofalowego – MIS (Microwave Integrated Soxhlet) oraz do określania wilgotności metodą MADS ( Microwave Accelerated Dean Stark)

W ofercie mamy również urządzenie NEOS- GR wykorzystujące grzanie mikrofalowe w połączeniu z hydr dyfuzją pozwalające na otrzymywanie mniej lotnych olejków eterycznych. NEOS-GR standardowo jest wyposażony z w odbieralnik grawitacyjny, można go doposażyć w odbieralnik do destylacji bardziej lotnych olejków eterycznych.

Katalog

Informacje Nie


NEOS

  • NEOS
  • NEOS-GR