+48 22 67 525 67
info @ spectro-lab.pl
Imię i Nazwisko Firma lub Instytucja i Dział Adres Kod pocztowy                      Miasto Telefon                                  Adres email

Pola oznaczone (* ) są obowiązkowe.

Opis Newsletter Wyślij wiadomość
Kontakt inną drogą
Po prostu zadzwoń do nas
+48 22 675 25 67
Wyślij fax:
+48 22 811 98 18
Napisz do nas:
info@spectro-lab.pl

Szczegóły

Respirometry firmy Columbus Instrumens zapewniają najbardziej dokładne wyniki analizy gazów dzięki możliwości pracy w obiegu zamkniętym. System jest bardzo elastyczny i możliwy do rozbudowy w kierunku zwiększenia ilości komór i kanałów oraz dodatkowych czujników zarówno do pracy w cyklu otwartym jak i zamkniętym. Pozwalają m.in. na pomiary zużycia lub produkcji różnych gazów za pomocą czujników.

Dostępne rodzaje sensorów (detektor gazu): CO2; CO; O2; H2S; CH4; H2; NOx
Urządzenie zlicza objętości gazów z przeliczenia ciśnienia i objętości próbek z komory referencyjnej. Na potrzeby analizy urządzenie wykonuje pomiar ciśnienia atmosferycznego, objętości czujników, objętości komory pomiarowej, stężenia powietrza w komorze referencyjnej, stężenia gazów w głowicy pomiarowej, wyznaczenia dryftu sensorów w czasie.

Elementy systemu:

1) Komora referencyjna - funkcje:

  • ma znaną stałą objętość (1l, wykonana ze stali nierdzewnej), którą wykorzystuje się do wyznaczenia objętości sensorów i głowicy komory pomiarowej
  • przechowuje znane stężenie powietrza, które wykorzystujemy do wyznaczenia dryftu czujników po każdym pomiarze


2) Konwerter - zamienia sygnał analogowy z czujników gazu i czujników ciśnienia na sygnał cyfrowy, który jest potrzebny do analizy danych, ponadto zawory, które kontrolują przepływ powietrza przez system otrzymują sygnał cyfrowy (zamknięte/otwarte)

3) Rozgałęzienia i zawory (8 szt.) - kierują przepływem powietrza na poszczególnych etapach pomiaru

4) Czujniki ciśnienia - mierzą ciśnienie gazu przechodzącego przez reduktory. Odczyty ciśnienia są używane podczas wyznaczania objętości czujników i komory pomiarowej.

5) Reduktory - służą do utrzymania stałego ciśnienia gazów wchodzących do czujników, jakiekolwiek zmiany w ciśnieniu powodowałby błędne odczyty.

6) Pompa - niezbędna do doprowadzenia i przeprowadzenia gazów przez system

7) Komora(y) pomiarowa(e) i czujniki gazów (dyspersyjna spektroskopia IR) umieszczone w oddzielnych obudowach, na zewnątrz systemu

8) "Expansion Interface" - interfejs umożliwiający pracę z wieloma komorami pomiarowymi równolegle (aż do 80).

Możliwości wykorzystania urządzenia do analizy i pomiarów gazów, analiza CO2, CO, O2, CH4, H2S, H2, NOx ; Analizator CO2, CO, O2.

Posiadamy autoryzowany i doświadczony serwis aparatów firmy Columbus Instruments

Katalog

Informacje Nie


Respirometr Micro-Oxymax

  • KEN
  • Respirometr Micro-Oxymax