+48 22 67 525 67
info @ spectro-lab.pl
Imię i Nazwisko Firma lub Instytucja i Dział Adres Kod pocztowy                      Miasto Telefon                                  Adres email

Pola oznaczone (* ) są obowiązkowe.

Opis Newsletter Wyślij wiadomość
Kontakt inną drogą
Po prostu zadzwoń do nas
+48 22 675 25 67
Wyślij fax:
+48 22 811 98 18
Napisz do nas:
info@spectro-lab.pl

Szczegóły

Szanowni Państwo!

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu najnowszy model kwadrupolowego spektrometru ICP-MS  iCAP RQ. Jego premiera miała miejsce w USA na Konferencji Pittcon 2016.

Łatwość użytkowania i odporność na matrycę próbki
Najnowsze rozwiązania sprzętowe oraz oprogramowanie inspirowane są uwagami Użytkowników. Zwiększono tym samym łatwość użytkowania tak, aby nie było konieczności powtórnych pomiarów, co jest niezbędne zwłaszcza w laboratoriach o wysokiej przepustowości. Odpowiednie konfiguracje sprzętowe pozwalają jednocześnie na dużą elastyczność w zakresie analitycznym – od badań rutynowych po zastosowania badawcze i zaawansowane. Przedrostek „R” w nazwie nowego modelu iCAP RQ oznacza, że system jest odporny na działanie i negatywny wpływ matrycy na jakość pomiarów analitycznych, co ma kluczowe znaczenie w laboratoriach rutynowych, kontraktowych, w których zakres analizowanych próbek jest nieograniczony ich składem.

Wydajność
Spektrometr iCAP RQ ICP-MS umożliwia pomiar wszystkich analitów i efektywne usuwanie interferencji w jednym trybie He-dyskryminacji energii kinetycznej (He KED). Daje również możliwość stosowania gazów reakcyjnych dla wymagających zastosowań.

Solidność
Najnowsze rozwiązania zastosowane w iCAP RQ ICP-MS gwarantują wydłużenie maksymalnego czas ciągłej pracy i jednocześnie minimalizują czynności związane z codzienną konserwacją. Niezawodne działanie plazmy i wysoka tolerancja matrycy pozwalają uruchomić zautomatyzowane, nie wymagające nadzoru sekwencje analiz 24/7, gwarantując poprawność wyników . Szeroki zakres opcji interfejsów, daje doskonałe możliwości wyboru w zależności od potrzeb i analizowanych matryc.

 Interfejs  Kiedy?  Dlaczego?  Kto?
 Wydajny(Robust)   Analiza długoterminowa próbek brudnych o  złożonej  matrycy   Minimalny dryft i czynności związane z  konserwacją   Środowisko, rutynowe zastosowania  przemysłowe 
 Złożona matryca(High Matrix)  Typowe, codzienne typy matryc  Najlepsza równowaga pomiędzy czułością a  tolerancją matrycy   Bezpieczeństwo żywności, farmaceutyczne,  analiza wody pitnej 
 Wysoka czułość(High Sensitivity)   Zaawansowane zastosowania, np. Laser,  nanocząstki   Najlepszy stosunek sygnału do szumu i  największa czułość   Nauki geologiczne, badania materiałów  zaawansowanych,  prace naukowe 

 

Oprogramowanie
Oprogramowanie sterujące Thermo Scientific Qtegra (Intelligent Scientific Data Solution- ISDS) zapewnia jakość i napędza produktywność. Platforma oprogramowania jest intuicyjna i łatwa w obsłudze dla analiz rutynowych i w laboratoriach o wysokiej przepustowości, ale oferuje całkowitą elastyczność do najbardziej wymagających zastosowań.

Urządzenia peryferyjne i akcesoria
Szeroki wybór materiałów eksploatacyjnych i akcesoriów zwiększa wygodę i elastyczność pracy w technice ICP-MS. Urządzenie ma możliwość pracy z wieloma typami podajników próbek, systemami automatycznego rozcieńczania, ablacją laserową, chromatografią.Zachęcamy do zapoznania się z ofertą TUTAJ

Zachęcamy do obejrzenia WIDEO

Do najważniejszych zalet nowego spektrometru iCAP RQ ICP-MS należą:

 • „Get Ready”- opcja strojenia systemu jednym kliknięciem, pełna automatyzacja optymalizacji ustawień.
 • Wymiana stożków w czasie zaledwie 60 sekund! Bez utraty próżni. Dostęp do stożków z poziomu uchylnych drzwiczek spektrometru.
 • Szybka, łatwa obsługa dzięki prostemu łączeniu elementów układu wprowadzania próbki.
 • Zwiększona tolerancja matrycy (dla złożonych próbek)- NOWOŚĆ  - wybór opcji wkładek do stożków – dostosowanie interfejsu do wymagań analitycznych!
 • Opcja rozcieńczania Ar próbek o złożonym składzie matrycy (AGD-Argon Gas Dilution).
 • Niezawodna praca płomienia plazmy, nawet dla rozpuszczalników organicznych takich jak 100% acetonitryl.
 • Zaawansowana kontrola dystrybucji ciepła dla długoterminowej stabilności mas.
 • Nowa elektronika i konstrukcja generatora RF.
 • Pomiar wszystkich analitów w jednym trybie He – dyskryminacji energii kinetycznej (He KED), opcja usuwania prekursorów interferencji w komorze zderzeniowej (Low Mass Cut Off).
 • Całkowicie bezobsługowa optyka jonowa z odchyleniem wiązki o 90°, zapewniająca wysoką transmisję jonów w całym zakresie mas.
 • Możliwość łączenia w celu prowadzenia analizy specjacyjnej za pomocą LC-ICP-MS, GC-ICP-MS, IC-ICP-MS, sterowanie urządzeniami peryferyjnymi bezpośrednio z poziomu oprogramowania spektrometru.


Parametry Techniczne:

Generator RF
Półprzewodnikowy, cyfrowy  generator RF o częstotliwości 27,12 MHz chłodzony cieczowo. Sterowanie mocy generatora z poziomu oprogramowania spektrometru. Moc generatora - zmienna w sposób ciągły, w zakresie 380 - 1600 W. 

Układ wprowadzania próbki
Układ wprowadzania próbki zawiera 4-kanałową pompę perystaltyczną o szybkości pompowania kontrolowanej z poziomu oprogramowania sterującego komputera, szklany rozpylacz koncentryczny, stabilizowaną temperaturowo kwarcową komorę mgielną chłodzoną termoelektrycznie układem Peltiera w zakresie od -10°C do +20°C oraz semi-rozbieralny palnik kwarcowy z centralną rurką wtryskiwacza o średnicy 2,5 mm, z możliwością stosowania rurek o różnych średnicach. Palnik mocowany na „wcisk”, bez konieczności stosowania dodatkowych wężyków (automatyczna regulacja położenia palnika)

Plasma TV
Zintegrowana kamera HD wychwytuje obrazy z plazmy podczas każdego etapu pracy 

Interfejs
Możliwość stosowania różnych opcji interfejsu do zastosowań rutynowych, analizy próbek o złożonym składzie matrycy i zaawansowanych

Układ soczewek jonowych
System optyki jonowej z odchyleniem wiązki o 90°, gwarantuje wysoką transmisję jonów w całym zakresie mas

Komora QCell
Bezobsługowa, nie wymagająca wymiany komora zderzeniowa o konstrukcji flatapola pozwala na wprowadzanie różnych gazów lub mieszanin gazów. Posiada opcję odcinania niskich mas- prekursorów interferencji (LMCO- Low Mass Cut Off)

Filtr masowy:
Kwadrupolowy filtr mas  generuje pole o przekroju hiperbolicznym. Pracuje w zakresie 2 - 290 U, gwarantujący czułość szczątkową (abundance sensitivity) poniżej 0,5 ppm dla m-1 (m=238U).  Możliwość zmiany rozdzielczości dla poprawienia zakresu dynamiki pomiaru.

System próżniowy spektrometru masowego
Trzystopniowy układ próżniowy ze zintegrowaną pompą turbomolekularną typu split i pompą rotacyjną. Zapewnia utrzymanie wysokiej próżni w przypadku zaniku zasilania z automatycznym restartem po powtórnym włączeniu.
 

Detektor
Jednoczesny system detekcji - dyskretny dynodowy powielacz elektronowy z jednoczesnym systemem detekcji: analogowym i trybem zliczania impulsów oraz automatycznym układem sterowania zmianami trybu detekcji podczas analizy. Możliwość dokonywania wymiany detektora (o konstrukcji plug&play) przez użytkownika. Zakres liniowości >9 rzędów wielkości.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami:

 
Literatura:

 

Noty aplikacyjne:

 

Zapraszamy na webinar TUTAJStrona producenta: Techniki analiz śladowych

W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z naszym Działem Sprzedaży lub przez formularz kontaktowy e-mail: info@spectro-lab.pl

Katalog

Informacje Nie


Spektrometry serii Qnova ICP-MS iCAP RQ